Nasze usługi

Sprawdź ofertę naszej firmy

rekuperacja

Sprawdź, ile możesz zyskać stosując naszą instalację

Oszczędność w tym temacie zależy od wielu zmiennych czynników. Szacuje się, że odpowiednio wykonany system wentylacji oparty na wysokiej jakości rekuperatorze pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania domu nawet o 60%.

Czym jest rekuperacja?

W języku fachowym, który wszedł do potocznego użycia, synonimem procesów technologicznych polegających na odzyskiwaniu ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza w budynku i przekazywaniu go z powrotem do powietrza nawiewanego, stało się określenie rekuperacja, wzięte wprost z łacińskiego recuperatio i oznaczające właśnie „odzyskiwanie”. Proces ten składa się z dwóch etapów i zachodzi w urządzeniu nazwanym rekuperatorem. W pierwszym etapie, ciepło rozgrzanego powietrza zostaje przeniesione na powierzchnię wymiennika ciepła rekuperatora, po czym ciepło z ogrzanej wcześniej powierzchni zostaje przekazane do powietrza świeżego, nawiewanego do pomieszczeń. Wszystko odbywa się poprzez sieć kanałów wentylacyjnych, które wywiewają zużyte powietrze z takich pomieszczeń, jak kuchnia, łazienka, itp. i nawiewają świeże powietrze do pomieszczeń mieszkalnych. Odbywa się to najczęściej poprzez elementy nawiewne lub wywiewne sieci wentylacyjnej. Powietrze usuwane z pomieszczeń nie miesza się ze świeżym dzięki zastosowaniu nowoczesnego wymiennika przeciwprądowego. Świeże i podgrzane powietrze jest, poprzez filtry klasy EU4. System pracuje w sposób ciągły, utrzymując w pomieszczeniach właściwy poziom wilgoci i temperatury, co zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni.

Gruntowy Wymiennik Ciepła GWC

Sprawdź, ile możesz zyskać stosując naszą instalację

Jest urządzeniem przeznaczonym do wymiany energii cieplnej między gruntem, a powietrzem dostarczanym do pomieszczeń przez system wentylacji. Urządzenie może być montowane we wszystkich rodzajach systemów wentylacyjnych, jednakże zostało zoptymalizowane pod kątem współpracy z centralami wentylacyjnymi.

tryby pracy

Letni – chłodząc powietrze i działając jak klimatyzator
Zimowy – dogrzewając powietrze i działając jak grzejnik

ZAMÓW INDYWIDUALNĄ USŁUGĘ

Zadzwoń teraz pod numer 505 070 399 lub napisz zgłoszenie na naszej stronie